
Virton en Tessenderlo winnen pupiterwedstrijd
Twee scholen delen hoofdprijs in Kamer van Volksvertegenwoordigers
Ontwerpwedstrijd belicht vakmanschap
In Brussel werd op 26 juni 2026 de slotceremonie gehouden van de ontwerpwedstrijd voor nieuwe pupiters in het halfrond van de Kamer van volksvertegenwoordigers. De wedstrijd stond open voor Belgische scholen en opleidingsinstellingen met houtbewerking in het curriculum en had als doel het vakmanschap, de creativiteit en de technische expertise van jonge houtbewerkers in de kijker te zetten. Teams mochten maximaal twee projecten indienen, telkens met plan, beschrijvende nota en een model op ware grootte. De stijlkeuze was volledig vrij.
Deelnemende scholen
- Technische Scholen Mechelen (in samenwerking met Thomas More)
- Institut des Arts et Métiers Pierrard (Virton)
- Richtpunt Campus (Eeklo)
- VTI (Roeselare)
- Campus Max STEM (Tessenderlo)
- Design & Art School (Kortrijk)
- VTI Talent-is campus Engineering (Veurne)
Beoordeling en resultaten
De jury hanteerde vier criteria: esthetiek (40%), stabiliteit en stevigheid (30%), budget (20%) en ergonomie en veiligheid (10%). Na de beoordeling kwamen twee teams ex aequo op de eerste plaats: Institut des Arts et Métiers Pierrard (Virton) en Campus Max STEM (Tessenderlo). Beide scholen ontvangen een cheque van 1.000 euro. Richtpunt Campus Eeklo eindigde als derde en kreeg 500 euro; VTI Veurne werd vierde en ontving eveneens 500 euro.
Volgende stappen
De Kamer van volksvertegenwoordigers laat van elk winnend ontwerp twee exemplaren vervaardigen voor gebruik in het halfrond.
Reacties uit de Kamer
Kamervoorzitter Peter De Roover: “Ik heb altijd met veel bewondering gekeken naar mensen die met hun eigen handen de knapste installaties in elkaar timmeren. Ik ben blij dat we in de Kamer ook eens fysieke arbeid in de bloemetjes kunnen zetten, zeker als dat van jonge mensen komt die hun opleiding in de praktijk omzetten. De winnende pupiters zullen hier hopelijk vele jaren blijven staan en het decor vormen van vele kleine en grote momenten van parlementaire geschiedenis.”
De winnaars aan het woord
Leerling van Campus Max STEM (Tessenderlo): “Het was leuk om aan dit project te werken met de klas en om het resultaat van die inspanningen hier nu in de Kamer te zien staan en in de toekomst op televisie te zien.”
Leerling van Institut des Arts et Métiers Pierrard (Virton): “Ik ben ontzettend trots dat ik aan dit project heb mogen werken en dat het ook echt zal gebruikt worden.”
