Architectuur

DESIGN NATION: HET NIEUWE B2B-PLATFORM VOOR DESIGN IN BELGIË

Design Nation

Praktisch

Donderdag 19 oktober 2023 – vrijdag 20 oktober 2023

Kortrijk Xpo

        logo Design Nation

Designprofessionals kunnen komende herfst weer terecht in Kortrijk Xpo om de nieuwste trends en innovaties te ontdekken op Design Nation. Een gloednieuwe vakbeurs met een premium aanbod designmeubelen, verlichting, interieurtextiel en decoratieobjecten.

28 juni 2023

Nieuwe hotspot

Design Nation zal gedurende twee dagen, op 19 en 20 oktober, plaatsvinden in Kortrijk Xpo. Het wordt dé nieuwe hotspot voor design, die enkel toegankelijk is voor professionals uit verschillende sectoren, zoals inrichters van high-end hotels & restaurants, kantoorinrichting, projectontwikkeling, de medische en openbare sector tot interieurarchitecten en retailers in designobjecten en -meubelstukken.

Na het tijdperk van de gerenommeerde beurs Interieur ontstond een vacuüm in het Belgische designlandschap. Binnen het team van Kortrijk Xpo groeide het idee om een nieuw beursconcept te ontwikkelen: even ambitieus en kwalitatief als Interieur, maar aangepast aan de actuele noden van de sector. Zo bleek uit een grondige bevraging dat er bij heel wat fabrikanten – uit ons land en erbuiten – duidelijk een nood is aan een hoogwaardig platform om hun designinnovaties te presenteren, maar dat dit bij voorkeur een beurs is die compacter is in de tijd én louter bestemd voor een professioneel publiek.

(inter)nationale premium brands

"De wereld verandert snel. Vroeger volstond het bijvoorbeeld om een kantoor in te richten met louter functionele elementen, maar die tijd is voorbij. De hedendaagse werkomgeving moet warmte uitstralen, met cosy zithoeken en flexibele opstellingen. Hetzelfde geldt bijvoorbeeld voor woonzorg- en medische centra die streven naar een inrichting die functionaliteit, esthetiek en huiselijkheid combineert", zegt Hannelore Caenepeel, exhibition manager.

Wat de exposanten betreft, ligt de lat hoog. Design Nation mikt op nationale en internationale premium brands die de veeleisende bezoeker kunnen verrassen en inspireren met innovatieve producten, zowel op technologisch als op creatief vlak. De hoofdmoot van het aanbod bestaat uit meubilair, zowel indoor als outdoor, met daarnaast ook keuken- en badkamerinrichting, interieurtextiel, verlichting en decoratieve objecten.

Design Nation stand

focus op Innovatie

Innovatie is dé determinator op Design Nation! Een jury van designprofessionals zal oordelen over het innovatieve karakter en het creatieve niveau van de collecties en objecten die tentoongesteld worden.
De bijzonder unieke 'plug-and-play'-formule spreekt niet alleen ontzettend aan, ze laat alle objecten die op Design Nation getoond worden ook optimaal tot hun recht komen.

Hannelore Caenepeel: "We willen onze exposanten ontzorgen, zodat ze niet hoeven te investeren in een dure stand. Onze unieke scenografie, waarbij standen afgescheiden worden door semitransparante gordijnen, triggert ontzettend om een kijkje te nemen in de standen Er is de keuze tussen standen van 24, 40 of 80 m2."

trendpodium

Trendwatchers uit verschillende sectoren en landen zullen lezingen geven op het trendpodium. Onder andere de winnaar van de "Designer of the Year"-wedstrijd die door Knack Weekend georganiseerd wordt, zal aan het woord komen tijdens een trendsessie, net als Christine Boland, in samenwerking met TrendVision. Hilde Francq van Francq Colors zal de bezoekers op haar beurt dan weer door de nieuwste interieurtrends voor 2024 gidsen.

Meer info: www.design-nation.eu

Design Nation collectie

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden

Gerelateerde artikels

Unilin Panels loopt 4 maanden voor op strengere EU-formaldehydenorm

Unilin Panels anticipeert op de nieuwe Europese formaldehydenorm (Reg. EU 2023/1464), die vanaf 6 augustus 2026 de maximale emissie halveert tot ≤0,062 mg/m³ (0,05 ppm). Reeds vanaf 1 april 2026 schakelt het bedrijf zijn volledige stockgamma om naar producten die aan de REACH-eis voldoen,...

Giorgetti brengt 128 jaar design tot leven op Milano Design Week 2026

Giorgetti vierde op Milan Design Week 2026 zijn 128 jaar design met de 2026 Collection, waarin identiteit en innovatie samenkomen via uitstekend vakmanschap en herontdekte ambachtelijke technieken.

Koning Filip bij Renson: Vlaams-Waalse samenwerking in de kijker

Op 22 april bezocht Koning Filip, samen met een 40-koppige Voka/AKT-delegatie, Renson in Kruisem tijdens een tweedaags interregionaal koninklijk bezoek dat de economische samenwerking tussen Wallonië en Vlaanderen wil versterken. De gasten kregen een rondleiding in de ‘outdoor living’-productie en het NOA-inspiratiepark; CEO Paul Renson wees op België’s sterke internationale positie in outdoor design. Tegelijk benoemde hij uitdagingen rond krapte op de arbeidsmarkt, mobiliteit/cultuurverschillen en duaal leren. De missie verkende samenwerking in innovatie, arbeidsmobiliteit, circulaire economie, defensie en biopharma, met bezoeken aan 7 toonaangevende bedrijven. Renson telt 1300 medewerkers en 320 miljoen euro omzet.

Techtextil & Texprocess 2026 zet toon: performancekleding centraal

Techtextil & Texprocess 2026 in Frankfurt bevestigen hun rol als wereldwijde innovatiebarometer voor textiel, met 1.700 exposanten uit 54 landen. Techtextil (1.500 exposanten) lanceert o.a. het zelfstandige segment Textile Chemicals & Dyes en toont met Nature Performance meer dan 110 aanbieders van natuurlijke en biogebaseerde vezels; Texprocess (200 exposanten) focust op verwerking, gedreven door automatisering, digitalisering en AI, met een Start-up Stars-zone. Centraal thema bij de opening: Performance Apparel Textiles, waarvoor het aantal exposanten verdubbelde. In de curated zone Performance Apparels on Stage (hal 9.0) selecteerde een vakjury oplossingen die meerdere functies combineren, van bescherming en comfort tot duurzaamheid.

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
12 mei 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine