Studenten Athénée Royal Jules Bordet boksen samen aanhangwagen in elkaar
Aanhangwagen krijgt ook functionele leefruimte op beperkt oppervlakte
De studenten van Athénée Royal Jules Bordet sloegen de handen in elkaar om een aanhangwagen in elkaar te boksen. Dit deden ze met behulp van duurzame bouwtechnieken. Ze vertrokken op basis van het ontwerp van een antieke boerenwagen en moesten rekening houden met de laadcapaciteit van de aanhangwagen. Er was ook aandacht voor een functionele leefruimte op een beperkt oppervlak en er werd voldaan aan alle veiligheids-, werk- en ergonomische normen.
Ook een mooi project gerealiseerd? Schrijf je dan zeker in voor de Schrijnwerk Awards 2021!
Het project in het kort
De leerlingen van Athénée Royal Jules Bordet in Zinnik (Soignies) kregen de opdracht om een 'ongewoon' huis te maken. Acht van hen besloten om een aanhangwagen te maken, waarin een compacte doch functionele leefruimte zou worden voorzien. Om dat te doen, werd vertrokken vanuit het ontwerp van een antieke boerenwagen. De 'ongewone' woning werd gemonteerd op een bestaande wagen, dus moest er tijdens het ontwerp uiteraard rekening worden gehouden met het laadvermogen van die wagon.
Zowel manueel als machinaal
Tijdens het construeren van de aanhangwagen werd zowel gebruikgemaakt van manueel als machinaal werk. De hele constructie werd in het atelier in elkaar gezet volgens de traditionele technische tekeningen en de digitale plannen die waren opgesteld in CAD. Daardoor beseften de leerlingen het verschil tussen werken in het atelier en werken op een bouwplaats, waar ze zich vaker moeten aanpassen (bijvoorbeeld door een maat die in de praktijk ander is dan op het plan).
aandacht voor duurzaamheid en ecologie
Tijdens het bouwen en afwerken van de aanhangwagen werd zoveel mogelijk gekozen voor duurzame bouwtechnieken. Daarnaast werd ook zoveel mogelijk geprobeerd om gebruik te maken van ecologische materialen, zoals houtvezels en cellulose. Verder werd het keukenmeubilair gevernist met een product op waterbasis, en de buitenkant van de wagen werd afgewerkt met een ecologische meellak.